Misie.com.pl
Fizzy Moon

Wpisy według: Fizzy Moon

Fizzy Moon

Przez: w kategorii: opublikowano: kwiecień 6, 2016

Fizzy Moon – to uroczy miśfizzy
w kolorze beżowym z charakterystycznym różowym guzikiem na brzuchu.

Miś jest bohaterem znanych kart urodzinowych i podarunkowych firmy Paper Island. Zyskał on dużą popularność, a wraz z nią – wiernych fanów. Oczywiście największą popularnością cieszy się w Anglii – kraju swojego pochodzenia, ale Fizzy Moon dociera również do innych krajów. Produkty Paper Island trafiły między innymi do Indii czy Australii.

Od kilku lat Fizzy Moon występuje nie tylko pod postacią kart pocztowych, można go również znaleźć jako pluszową maskotkę, kubek, skarbonkę czy innego rodzaju produkt z misiem.
fizzy2

|

Boonie Bears

Przez: w kategorii: opublikowano: luty 15, 2016

boonie bears

Boonie Bears
to bohaterzy serii filmów animowanych dla dzieci, Chińskiej produkcji.

Seria opowiada o przygodach dwóch niedźwiedzi – Briar’a i Bramble’a, którzy próbują powstrzymać drwala Vick’a przed zniszczeniem ich rodzinnego lasu.

 

Reżyseria: Ding Liang i Xing Xuhui

Kraj produkcji: Chiny

Oryginalny język: Mandaryński

Data produkcji: 2012 i 2013r

|

Masza i Niedźwiedź

Przez: w kategorii: opublikowano: luty 15, 2016

masza i niedźwiedź

Masza i Niedźwiedź

(ros. Маша и Медведь, od 2009) – bohaterowie rosyjskiego serialu animowanego, który został stworzony przez Andrieja Dobrunowa, Olega Kuzowkowa oraz Dmitrija Lowejka.

Premiera serialu miała miejsce 7 stycznia 2009 roku na rosyjskim kanale Rossija 1.

W Polsce premiera serialu miała mieć miejsce 15 lutego 2014 roku na antenie TVP ABC, ale ostatecznie serial został wyemitowany 1 września 2014 roku.

Idea i sama nazwa serialu nawiązują do popularnej rosyjskiej bajki ludowej opowiadającej
o wspólnym bytowaniu zagubionej w lesie niesfornej dziewczynki Maszy i niedźwiedzia w jego leśnym domku. Czasami Masza przychodzi do niedźwiedzia i psoci, często wpadając w kłopoty.

Serial natomiast opowiada o czasach aktualnych i losach małej dziewczynki Maszy oraz zasłużonego niedźwiedzia cyrkowego, którzy wspólnie przeżywają niesamowite przygody.

Wersja polska: na zlecenie Animaccord – M.R. Sound Studio
Reżyseria: Dobrosława Bałazy
Tłumaczenie i dialogi: Agnieszka Wagner
Wystąpili:

  • Joanna Pach – Masza
  • Małgorzata Szymańska
  • i Piotr Gogol

Lektor: Paweł Bukrewicz

|

Miś Beniamin

Przez: w kategorii: opublikowano: luty 15, 2016

beniamin

Sekretny świat misia Beniamina

(ang. The Secret World of Benjamin Bear, 2003-2006)

– kanadyjsko-brytyjski serial animowany, opowiadający
o potajemnym życiu
i niezwykłych przygodach pluszowych misiów.

Za dnia są grzecznymi pluszakami, jednak gdy tylko spuścimy je z oczu, ożywają. Serial nadawany w godzinach porannych w TVP1. Od 1 marca 2009 roku jest również nadawany na kanale MiniMini.

Wersja polska: HAGI FILM I VIDEO WROCŁAW
Reżyseria: Igor Kujawski
Dialogi: Piotr Skotnicki
Realizacja: Jacek Kaźmierczak i Robert Maniak
Wystąpili:

  • Adam Cywka – Beniamin
  • Bogna Woźniak – Mały

|

Bobo-Simpsonowie

Przez: w kategorii: opublikowano: luty 15, 2016

boboBobo – pluszowy miś Pana Burnsa. Po raz pierwszy pojawia się w odcinku „Rosebud”, Występuje również w innych epizodach serialu animowanego „The Simpsons”, jednakże jako postać tła.

 

Historia misia:

bobo1Pierwotnie Bobo był własnością młodego Monty’ego Burnsa. Jednak przyszły miliarder porzucił pluszaka, gdy nadarzyła się okazja wyjazdu z bogatym przedsiębiorcą. Miś trafił do rzeki, a w 1927 roku został znaleziony przez Charlesa Lindbergha. Przelatując nad Paryżem, Lindbergh wyrzucił Bobo ze swojego samolotu. Miś dosłownie wpadł w ręce Adolfa Hitlera. W 1944 roku dyktator obwinił go o klęskę w II wojnie światowej. W ten sposób miś ponownie utracił właściciela. Bobo przebył długą wędrówkę, w ciągu której dotarł na biegun północny. 36 lat później zamarzniętego pluszaka znalazła grupa podróżników, która dostarczyła bryłę lodu do Kwik-E-Marku (sklep w Springfield). Bart Simpson kupił tam torbę z lodem, której zawartość stanowił między innymi pluszowy miś. Przekazał go młodszej siostrze, a Maggie od razu go pokochała.

bobo2W 104 urodziny Pan Burns przypomina sobie o maskotce i pragnie dostać ją z powrotem. Homer Simpson rozpoznaje Bobo i za obiecaną nagrodę chce oddać go Burnsowi. Jednak Homer nie może odebrać Bobo Maggie, gdyż dziewczynka mocno się do niego przywiązała. Aby zmusić Homera do przekazania misia, Burns przejmuje ponad 78 kanałów w telewizji i odcina dostawę piwa w mieście. Niebawem przed domem Simpsonów formuje się wściekły tłum, który usiłuje zabrać Bobo, dopóki nie dostrzega jak wielką przykrość sprawiłoby to dziecku.

Miliarder nie jest w stanie odebrać misia, dlatego u kresu sił przestrzega Maggie, aby nigdy nie porzuciła Bobo i nie popełniła tego błędu co on. Ostatecznie dziewczynka oddaje Burnsowi misia.

Do dziś Bobo pojawia się w niektórych odcinkach u boku miliardera, a z czasem zostaje przywrócony do stanu sprzed lat.

bobo3

|

Miś z bajki „Pączek Przechwałek”

Przez: w kategorii: opublikowano: luty 15, 2016

pączek przechwałek

„Pączek Przechwałek” to PRLowska bajka na rzutnik produkcji Wspólna Sprawa, zakłady filmowe. Bajka zawiera 29 slajdów. Tytułowy Pączek został upieczony przez biedną staruszkę dla jej męża. Kobieta położyła go na oknie aby przestygł, jednak Pączek uciekł do lasu. Tam spotkał wiele zwierząt, które chętnie zjadłyby go w całości. Jednym z nich był niedźwiedź. Pączek Przechwałek chcąc ratować się przed pożarciem śpiewał dla zwierząt piosenkę, przechwalając się jaki jest dzielny i sprytny i jak przed każdym potrafi uciec. Jednak nie wszystkie zwierzęta dały się zwieść piosence. Cwany lis przechytrzył Pączka i zjadł go.

Link do bajki

|

Misza – maskotka olimpijska Moskwa 1980r.

Przez: w kategorii: opublikowano: luty 15, 2016

misza

Misza (ros. Миша)oficjalna maskotka Letnich Igrzysk Olimpijskich
w Moskwie w 1980.

 

Maskotka przedstawia

uśmiechniętego brunatnego niedźwiadka o imieniu Misza (pełne imię maskotki: Michaił Potapycz Toptygin).

Autorem koncepcji maskotki był rosyjski artysta–plastyk
Wiktor Cziżykow.

Wyboru maskotki dokonano na drodze głosowania z udziałem 40 tysięcy widzów popularnego programu radzieckiej telewizji „W świecie zwierząt”. Telewidzowie głosowali za jeleniem, lisem i innymi zwierzętami, ale największą aprobatą cieszył się niedźwiadek o sylwetce atlety. 19 grudnia 1977 „Misza” został oficjalnie przedstawiony jako maskotka igrzysk olimpijskich w Moskwie.

Wybór niedźwiadka na maskotkę olimpijską nie był przypadkowy, wiązał się z tradycją starorosyjską.
W opowieściach i legendach ludowych często występuje motyw niedźwiedzia – uosobienia siły i odwagi. Niedźwiedzie były narodowym symbolem Związku Radzieckiego (są także współczesnej Rosji)

 

|

Miś Paddington

Przez: w kategorii: opublikowano: luty 15, 2016

Paddington

 

Miś Paddington (ang. Paddington Bear) – fikcyjna postać niedźwiadka, która została stworzona przez angielskiego pisarza Michaela Bonda.

Historia sympatycznego misia, który teraz krąży po Londynie, zaczęła się w 1956 roku, gdy Michel Bond, kamerzysta telewizyjny z BBC kupił swojej żonie na święta maskotkę. Pluszak samotnie leżący w Selfridges na Oxford Street został nazwany Paddington, ponieważ rodzina mieszkała wtedy w pobliżu stacji. Nowy domownik tak zainspirował Bonda, że w tydzień opisał pierwsze przygody misia w Londynie, a dwa lata później ukazała się pierwsza książka, w 1959 otrzymała tytuł najlepszej książki dla dzieci w Wielkiej Brytanii. I tak miś z Peru, który na Paddington Station spotkał rodzinę Brownów, szybko został ulubieńcem dzieci w Wielkiej Brytanii.

Wkrótce w brytyjskich kinach premiera nowego filmu ze znanym bohaterem, w Polsce premiera planowana jest na styczeń 2015 r.

 

 

W Polsce po raz pierwszy Paddingtona wydano w roku 1971. Ostatnia książka pt. Paddington tu i teraz (ang. Paddington Here and Now) pojawiła się w ksiegarniach w 2008 roku. Premiera najnowszej książki planowana jest na 6 listopada. Będzie nosiła tytuł Love from Paddington.

 

paddington-bear-bag-blue

 

Pozostaje pytanie, gdzie w Londynie mieszkał słynny niedźwiadek i rodzina Brownów? W domu pod numerem 32 na ulicy Windsor Gardens. To jednak  fikcja literacka, choć turyści szukają tego domu. Ulica Windsor Gardens istnieje naprawdę w Notting Hill w pobliżu Portobello Road.

 

londyn-mis-paddington-niedzwiadki-paddingtontrail-dworzec-kolejowy-atrakcje-dla-dzieci-szlak-turystyczny-londynski-wielka-brytania-03

 

|

Miś Yogi

Przez: w kategorii: opublikowano: luty 15, 2016

yogi

Miś Yogi – postać niedźwiedzia z seriali i filmów animowanych produkowanych przez amerykańską wytwórnię Hanna-Barbera.
30 stycznia 1961 r. miała miejsce emisja premierowego odcinka serialu animowanego „Miś Yogi”. Postać niedźwiedzia wykreowana przez wytwórnię Hanna-Barbera była bohaterem siedmiu seriali na przestrzeni 30 lat.

 

 

Tytułowy miś Yogi mieszkał w fikcyjnym parku narodowym Jellystone, gdzie z przyjacielem Boo Boo zajmował się zdobywaniem jedzenia – najczęściej kradnąc kosze piknikowe turystów. W całym procederze przeszkadzał mu strażnik parku Smith.

Yogi debiutował na srebrnym ekranie jako postać drugoplanowa w innym serialu wytwórni Hanna-Barbera czyli „Psie Huckleberry’m” w roku 1958. Sympatyczny miś przypadł do gustu widzom, dlatego też 3 lata później otrzymał swój własny serial.
mzc7ds
Kreskówkę po raz pierwszy można było obejrzeć w programie „Zwierzyniec” w latach 70 – „Miś Yogi” jest emitowany do dziś, obecnie na kanale Boomerang.
mis-jogi
Miś Yogi był również gwiazdą kilku filmów pełnometrażowych, m. in.: Wielka ucieczka Misia Yogi, Yogi i inwazja kosmitów czy Yogi: Miś Wielkanocny.

|

Gumisie

Przez: w kategorii: opublikowano: luty 15, 2016

gumisie

Gumisie to polska nazwa bajki „Disney’s Adventures of the Gummi Bears” stworzonej przez The Walt Disney Company w 1985 roku i emitowanej aż do roku 1991 w którym to nakręcono ostatni dziewięćdziesiąty piąty odcinek.

Kreskówka opowiada o przygodach siedmiu Gumisiów (Kabi, Tami, Sani, Grafi, Bunia, Zami, Gusto), zamieszkujących swój rodzinny dom – Gumisiową Dolinę. Akcja toczy się w bliżej nieokreślonym europejskim średniowieczu. Gumisie znajdują się w centrum dziwnych i niezwykłych wydarzeń, jakie dzieją się na terenie królestwa Dunwyn i poza nim. Także postacie drugoplanowe, takie jak ogry, smoki, trolle, rycerze, olbrzymy, mają wyraźnie przypisane cechy charakteru. Piosenkę tytułową śpiewał Andrzej Zaucha.

 

 

W każdym z odcinków Gumisie gotują dla siebie sok z gumi-jagód, który po wypiciu daje im nadzwyczajne możliwości bardzo wysokich i szybkich wyskoków. Dzięki temu wywarowi są one w stanie uniknąć wielu przykrych niespodzianek, które najczęściej szykuje im zły Książę Ighton wraz ze swoimi ogrami.

 

gry gumisie

Bardzo charakterystyczną postacią w złej drużynie ogrów jest mały Toadie (czytaj Tołdi). Przy wielkim oddaniu swemu Panu ujawniają się jego chęci dowodzenia wszystkimi ogrami. Toadie jest małym i tchórzliwym ogrem, nie jest on traktowany poważnie przez resztę kompani i często służy do zabawy. Również sam książę Ightorn używa Toadiego do niewdzięcznych zadań, w tym jako degustatora podczas kolejnych prób ugotowania soku z gumi-jagód

|

Kalendarz wydarzeń

LikeBox

Szukaj

loading